W co powinno być wyposażone biuro?

Czy biurko z komputerem zawierającym oprogramowanie dla Windows oraz pakiet Microsoft Office oraz miejscem na stos papierów nie wystarczy?

Kolokwialnie mówiąc, no tak średnio bym powiedziała.

Przecież poza podstawowymi warunkami i środowiskiem wyposażonym w dosłownie niezbędne dla pracownika rzeczy, należy zadbać o jego produktywność i dobre samopoczucie, które bezpośrednio się na nią przełoży.

Oczywiście da się stwierdzić, że w interesie pracodawcy jest z pewnością zapewnienie możliwie największej ilości dostępnych narzędzi, które wspomogą pracownika w wykonywanych przez niego zadaniach.

Dobrym pomysłem będzie zaoferowanie mu stojącego kalendarza w celu polepszenia jego organizacji czasu oraz stworzenie odpowiedniej przestrzeni do tak zwanej kolaboracji, wymiana pomysłów oraz gotowych rozwiązań poszczególnych problemów z pewnością jest czymś pożądanym w każdym przedsiębiorstwie. Takie działanie może też pozytywnie wpłynąć na kreatywność załogi. Niekoniecznie trzeba wkładać w to miejsce miliony monet, jednak warto zadbać o jego odpowiedni klimat rozmieszczając tam na przykład kilka roślin, tak aby zyskało lekko bardziej prywatny, luźniejszy charakter i jawiło się zatrudnionym jako coś trochę oderwane do normalnego trybu pracy i jego specyfiki.

Istotna jest też atmosfera w miejscu pracy. Nie warto próbować zmuszać wszystkich do działania w jednym systemie pracy. Istnieje wile biur, gdzie pracownicy mają problemy przez na przykład słuchanie muzyki w czasie pracy. Jednak jeśli nie wpływa to negatywnie na czyjąś produktywność, po co się wtrącać w metody pracy tego człowieka? Z pewnością argumentem za brakiem takich zachowań będzie fakt, że osoba ze słuchawkami na uszach może nie słyszeć innych pracowników i nadawanych przez nich komunikatów, ale przecież akurat ta kwestia jest do rozwiązania dzięki zwykłej rozmowie. Można po prostu kazać podwładnemu ustawić sobie taką głośność, aby był w stanie być dostępny do nadawania komunikatów oraz sam przekazywał informacje.

Więcej na www.windowsmaniak.pl

 

About

You may also like...

Comments are closed.