Samsung Galaxy J3 (2016)

Samsung Galaxy J3 to budżetowy model koreańskiej firmy, wydany w 2016 roku. Jego cena w momencie premiery wynosiła około 650 złotych, a obecnie oscyluje na poziomie około 600. Czy model ten jest wart tych pieniędzy?

Telefon ma wymiary około 142 na 71 milimetrów. Jego grubość wynosi zaś około 7,9 milimetra, co jest całkiem niezłym wynikiem jak na smartfon z tej półki cenowej. Obudowa jest w całości wykonana z plastiku, więc nie można mówić o jej zbytniej wytrzymałości. Jest ona za to rozbieralna, a to oznacza możliwość samodzielnej wymiany baterii w dowolnym momencie.

Na froncie urządzenia znalazł się, charakterystyczny dla Samsungów, przycisk domowy. Smartfon wyposażony jest w port mikro-USB oraz wejście słuchawkowe mini-jack. Dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych, w tym czarnej, białej oraz złotej.

Wyświetlacz Samsunga Galaxy J3 jest niewątpliwie jego najmocniejszą cechą. Jest to matryca superAMOLED, charakteryzująca się świetną głębią kolorów i kątami widzenia. Rozdzielczość HD przy przekątnej 5 cali zapewnia niezłą ostrość wyświetlanego obrazu. Niestety, smartfon nie jest wyposażony w czujnik światła, więc jasnością ekranu trzeba sterować ręcznie. Ekran nie jest też chroniony szkłem hartowanym.

Pod obudową Samsung Galaxy J3 nie kryje niestety niczego nadzwyczajnego. Jego pamięć wewnętrzna ma pojemność 8 gigabajtów, jest również wyposażony w 1,5 gigabajta pamięci RAM. Telefon posiada również wejście na karty mikro-SD. Jego procesor to czterordzeniowy Spreadtrum 8830 o taktowaniu 1,5 GHz.

Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu Android w wersji 5.1.1 Lollipop z nakładką Samsunga o nazwie Touchwiz. Jako budżetowiec, telefon nie może liczyć na aktualizację do nowszych wersji systemu.

Telefon wyposażony jest w aparat główny o rozdzielczości 8 megapikseli, oraz kamerkę przednią o rozdzielczości 5 megapikseli. Potrafi nagrywać filmy w rozdzielczości maksymalnie 720p. Aparat można uruchomić w szybki sposób, wciskając dwa razy przycisk domowy.

About

You may also like...

Comments are closed.