Przenośny terminal płatniczy. Dla kogo?

Bez dokumentów, bez gotówki, bez stresu, że czegoś nie ma w portfelu. Takie mamy czasy na początku nowego wieku. Coraz więcej dotychczasowych elementów niezbędnych do funkcjonowania odchodzi powoli w przysłowiowy kąt. Bezgotówkowy system płatniczy jest już tak powszechny, że wszelkie nowinki w tej materii są przyjmowane przez odbiorców z przyjazną przychylnością. Świadczy to o powszechności tego zjawiska, które na stałe wrosło we współczesny świat.

 

Karty płatnicze.

Historia pojawienia się pierwszych kart, prekursorek dzisiejszych, zaistniała na początku XX wieku. Dzisiejszy wygląd i coraz powszechniejsze użytkowanie przypada na drugą połowę ubiegłego wieku. Na dobre zagościły w portfelach zdecydowanej większości ludzi wraz z nadejściem nowego tysiąclecia. Aby można swobodnie używać wszelkich rodzajów kart, niezbędne są urządzenia do płacenia kartą.


Usługi fryzjerskie a kasa fiskalna: https://pospay.com.pl/strefa-wiedzy/uslugi-fryzjerskie-a-kasa-fiskalna


Terminale płatnicze.

Transakcja bezgotówkowa przy użyciu karty wymaga kontaktu z bankiem. Rolę łącznika między posiadaczem karty a bankiem spełnia terminal płatniczy. Terminal to urządzenia do płacenia kartą, które za pomocą specjalnego systemu umożliwia dokonanie automatycznego połączenia z bankiem w celu wykonania autoryzacji karty i dokonania zapłaty finalizując transakcję. Trudno sobie dziś wyobrazić miejsce, w którym nie ma możliwości dokonywania płatności bezgotówkowej.

 

Gotówka czy karta?

Takie pytanie pada kiedy transakcja zostaje zawarta i oczekiwany jest jej finał w postaci fiskalizacji. Z tym pytaniem można już spotkać się nawet na różnego rodzaju jarmarkach, bazarach i imprezach plenerowych. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi przenośny czytnik kart kredytowych.


Kasa fiskalna dla gastronomii: https://pospay.com.pl/strefa-wiedzy/kasa-fiskalna-do-gastronomii


Przenośny terminal płatniczy.

Mobilność to cecha współczesnego świata i ludzi w nim żyjących. Do takiego systemu dostosowano również rozwiązania dotyczące wykonywania płatności, umownie nazwanych „terenowymi”. Do tego celu przystosowano przenośne terminale płatnicze. Miniaturyzacja w tej dziedzinie pozwala na swobodne ulokowanie takiego urządzenia np. w kieszeni sprzedawcy czy na tacy kelnera.

Rozwiązania techniczne wykorzystujące łączność bezprzewodową w technologi GPRS, WiFi, Bluetooth, akumulatorki utrzymujące działanie to wszystko zgrabnie obudowane, daje nieograniczoną możliwość działania. Dodatkowo tego typu urządzenia mogą być wyposażone w miniaturowe drukarki do drukowania potwierdzeń. Innym rozwiązaniem jest wysyłanie elektronicznego sygnału potwierdzającego wykonanie transakcji. Dużo firm czy osób prowadzi działalność w przysłowiowym terenie i dzięki zastosowaniu mobilnych urządzeń do wykonywania płatności, może swobodnie pracować w różnych warunkach.

 

Kto korzysta z przenośnych terminali płatniczych?

Mobilność przypisana jest do wielu zawodów, których praca wymaga przebywania w terenie. Lekarz, lekarz weterynarii, kurier, kominiarz, obwoźny sprzedawca i wiele innych profesji wymagających dotarcia bezpośrednio do klienta nie ma dziś problemów z dokonywaniem płatności za wykonaną usługę. W dawnych czasach za bogatego uchodził ten kto miał złoto. Jeszcze bogatszy był ten kto miał złoto i pieniądze pokrywające wartość tego złota. Dziś patrząc trochę z przymrużeniem oka można powiedzieć, że dla wielu osób wyznacznikiem bogactwa jest kolor i rodzaj karty kredytowej. A najważniejsze jest w tym wszystkim to, czy czytnik kart kredytowych przyjmie transakcję do realizacji i ją zrealizuje.


Dla kogo kasy fiskalne? https://pospay.com.pl/strefa-wiedzy/dla-kogo-kasy-fiskalne-online


About

You may also like...

Comments are closed.