Jetsonowie w Twoim domu!

Pomyśl o domu przyszłości – takim prawdziwym, nie tylko o podgrzewanej podłodze, czy ledowych lampkach. Dom inteligentny, taki, który odpowie na twoje przyszłościowe potrzeby przyszłościowymi rozwiązaniami. Co charakteryzuje inteligentne domy? Przede wszystkim responsywność. Jeżeli wyrazisz pragnienia, twój inteligentny dom zrobi wszystko, żeby na nie odpowiedzieć. Potrzebujesz maszynerii, która za ciebie ogarnie sterowanie bramą? Nie ma problemu. Automatyczne drzwi do garażu czy otwierające się pod wpływem ruchu bramy są podstawą bezpiecznego, mądrego, domowego zakątka.

Inteligentne światło

Pójdźmy o krok dalej. Sterowanie oświetleniem w domu? Jak najbardziej. W końcu co każdy z nas widzi oczami wyobraźni, kiedy wyobraża sobie najwygodniejsze rozwiązania odnośnie sterowania światłem? Może pilot? A może samowłączające się lampy, witające cię, gdy wchodzisz do jakiegoś pomieszczenia? Dom inteligentny jest coraz częstszym wyborem wśród osób, które decydują się na zainwestowanie we własny kąt. Jest to oczywiście podyktowane potrzebą wygody, w czym nie ma niczego złego – w dobie bardzo trudnych wydarzeń światowych, nawet prosty “dom na pilota” jest ogromną ulgą. Jest to też zdecydowana oszczędność czasowa. Każde kliknięcie włącznika, czy otwieranie bramy (tym bardziej zimą, która nadchodzi) to cenne sekundy wyrwane nam z czasu na cokolwiek: pracę, odpoczynek, naukę. To się naprawdę zbiera, każdego dnia spędzonego w domu dotykamy włączników światła nawet kilkaset razy. I po co? Skoro ludzkość ma już na to rozwiązania? Kwestią, nad którą zastanawia się wiele z nas jest naprawa. Co, jeśli brama wysiądzie? Czy wtedy już nigdy nie wyjedziemy z garażu? Otóż nie – do manualnej klasyki, klamki, możemy wrócić zawsze. Nic nam tego nie zabrania, ani nie utrudnia. Co do napraw, zastanówmy się szczerze, czy to nie jest po prostu inwestycja? Jedna naprawa wyniesie nas naprawdę niewiele, chociaż oczywiście rozstrzał cenowy jest duży, ponieważ również fachowców jest wiele.

A co z usterkami?

Dom inteligentny może wymagać naprawy, dokładnie tak, jak przeciętny, zwykły dom. W przypadku swojego inteligentnego domu masz natomiast pewność, że środki i czas wydane na naprawę się zwrócą. Dom dba o nas na co dzień, więc oddanie mu tej przyjemności prawdopodobnie wyda się po prostu naturalne. Jeżeli wszystko dobrze pójdzie, to ty i dom inteligentny zaprzyjaźnicie się bardzo szybko. On będzie wyręczał nas w naszych codziennych powinnościach, a my będziemy cieszyć się jego wpływem na naszą jakość życia. Sterowanie oświetleniem domu. Sterowanie bramą. Wiele innych. Czy i ty podejmiesz dobrą decyzję?

About

You may also like...

Comments are closed.