Gdzie można płacić bitcoinem?

Cyfrowe waluty mają podzielone opinie, jednak coraz więcej ludzi wybiera je ze względu na niepewną sytuację na świece. Kryptowaluty nie są nadzorowana przez żadne podmioty finansowe, nie posiadają żadnego banku centralnego. W związku z kryzysem ludzi tracą zaufanie do osób rządzących, dlatego decydują się lokować swoje środki w wirtualnych pieniądzach.

Płatność bicoinen

Giełda kryptowalut to miejsce, gdzie 24/7 można dokonać transakcji kupna lub sprzedaży walut. Wirtualnego pieniądze dla bezpieczeństwa powinny być trzymane w portfelu internetowych. Kryptowaluty mają postać kodu, nie są to rzeczywiste pieniądze, jednak za ich pomocą można dokonywać różnych transakcji.
Za pomocą bitocina tak jak robimy to zazwyczaj, możemy dokonać opłat rachunków. W internecie możemy znaleźć szeroką listę miejsce, gdzie możemy dokonać płatności za pomocą kryptowalut. Coraz więcej serwisów dodaje kryptowaluty jako formę płatności. W placówkach stacjonarnych trudno jest znaleźć miejsca, gdzie można płacić cyfrową walutą. Powodem jest brak integracji kasy fiskalnych i terminali z technologią cyfrowych walut. Na świecie istnieje ponad 19 tys. miejsc stacjonarnych, gdzie można uregulować rachunek kryptowalutą.

W Polsce można płacić bitcoinem w szpitalu Medicover i doładować telefon na kartę w T-Mobile oraz Heyah. Za cyfrowe pieniądze można kupić też hamburgera w Bobby Burger.

About

You may also like...

Comments are closed.