Dla kogo będą odpowiednie materace medyczne?

Zdrowy i spokojny sen wpływa na nasze codzienne funkcjonowanie. Dzięki niemu mamy zapewnioną regenerację całego organizmu, a także możemy odpocząć – zarówno pod kątem fizycznym, jak i psychicznym. Współczesny rynek ma nam wiele do zaoferowania, a wśród dostępnych modeli znajdziemy materace medyczne. A czym one się wyróżniają oraz dla kogo będą odpowiednie?

Materace medyczne – czyli jakie?

Współczesne materace medyczne, nazywane także ortopedycznymi lub rehabilitacyjnymi, zaliczane są do specjalistycznych produktów. Na tle innych wyróżniają się odpowiednimi certyfikatami, które nie tylko potwierdzają ich jakość, ale także skuteczność właściwości prozdrowotnych. Przed wypuszczeniem do sprzedaży są również poddawane licznym testom i badaniom pod kątem bezpieczeństwa. Do ich podstawowego zadania zaliczyć można niwelowanie uciążliwych dolegliwości, które wynikają z różnego rodzaju:

 • schorzeń kręgosłupa,

 • wad postawy,

 • niepełnosprawności ruchowych.

Odpowiada za to wyjątkowa budowa połączona z unikalnymi własnościami. Dzięki temu możliwe jest doskonałe wsparcie wszystkich partii ciała przez całą noc, a także ułatwiają ułożenie kręgosłupa w prawidłowej pozycji. Przekłada się to na skuteczną regenerację mięśni i stawów, co przekłada się na zmniejszenie dolegliwości bólowych.

Materace medyczne – rodzaje

Na współczesnym rynku znajdziemy wiele modeli podłoży do spania, które posiadają status wyrobu medycznego. Różnią się one od siebie zarówno właściwościami, jak i budową. Podstawowy podział obejmuje:

 • materace medyczne w wypełnieniem piankowym – obecnie najbardziej popularne rozwiązania, które są zazwyczaj wykonane z pianki wysokoelastycznej lub termoelastycznej, przez co są w stanie dokładnie dopasować się do naturalnych krzywizn ciała użytkownika, a ponadto ułatwiają odprowadzanie wilgoci i ograniczają namnażanie się mikroorganizmów,

 • materace medyczne z wypełnieniem sprężynowym – stosuje się tutaj najczęściej wkład kieszeniowy lub multipocket, który jest dodatkowo obłożony wysokiej jakości pianką, przez co gwarantuje doskonałą elastyczność punktową, dopasowanie się do anatomicznych kształtów ciała oraz redukcję drgań,

 • materace medyczne z wypełnieniem hybrydowym – mamy tutaj do czynienia z połączeniem pianki oraz sprężyny kieszeniowej, dzięki czemu użytkownik może cieszyć się najwyższym komfortem wypoczynku, a także wysoką elastycznością, sprężystością.

Materace medyczne – idealne dla kogo?

Materace medyczne zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu zdrowego wypoczynku, komfortowego miejsca do spania oraz dodatkowego wsparcia dla osób z różnymi problemami zdrowotnymi. Oznacza to, że modele te są idealne dla:

 • osób zmagających się ze schorzeniami kręgosłupa oraz wadami postawy,

 • pacjentów po operacjach ortopedycznych,

 • seniorów,

 • osób cierpiących na m.in. obturacyjne zapalenie płuc czy bezdech senny,

 • osób z alergiami i astmą,

 • pacjentów w czasie rekonwalescencji,

 • osób, które z powodu choroby lub niepełnosprawności spędzają większą część doby w łóżku.

W dzisiejszych czasach niezwykle ważny jest zdrowy i komfortowy sen. Zapewnić go mogą różne materace do spania, jednak zdecydowanym faworytem wśród osób zmagających się z dolegliwościami związanymi z bólami pleców są materace medyczne. Pamiętajmy jednak, aby przy ich wyborze uwzględnić osobiste potrzeby i preferencje!

Artykuł sponsorowany.

This entry was posted in Offline.

About

You may also like...

Comments are closed.