Alcatel U5 HD

Alcatel U5 HD jest dość nowym produktem. Został zaprezentowany w sierpniu 2017 roku. Można jednak powiedzieć, że jest to nieco ulepszony Alcatel U5, który zadebiutował kilka miesięcy wcześniej na targach w Barcelonie. Przejdźmy zatem do sedna. Co ma nam do zaoferowania ten model?

Alcatel U5 HD jest smartphonem ultrabudżetowym. Świadczy z resztą o tym jego specyfikacja techniczna. Zacznijmy jednak od najmocniejszej strony naszego przyjaciela. Na jego korzyść przemawia przede wszystkim ekran HD, który mocno odróżnia go od poprzednika stanowiąc jednocześnie ogromną zaletę dla potencjalnego kupca. Wyświetlacz posiada rozdzielczość 720 x 1280 pixeli oraz przekątną 5 cali. Co kryje się jednak wewnątrz tego modelu?

Alcatela U5 HD wyposażono w czterordzeniowy (4 x ARM Cortex-A53; 28 nm) procesor MediaTek MT6737 z układem graficznym Mali-T720 MP2 oraz obsługą LTE kategorii 4 (oznacza to pobieranie do 150 Mbit/s, a wysyłanie do 50 Mbit/s). Urządzenie posiada 1 GB RAM i 8 GB pamięci wewnętrznej (z czego do dyspozycji użytkownika pozostają zaledwie 3 GB) oczywiście z możliwością rozszerzenia przy użyciu karty microSD o maksymalnej pojemności 128 GB. Alcatel U5 HD daje do dyspozycji użytkownika dwa aparaty: 8 Mpix na tyle i 5 Mpix na przodzie. W obu aparatach pracuje pojedyncza dioda mająca za zadanie doświetlanie. Istnieje także możliwość skorzystania z tak zwanej interpolacji zdjęć, kolejno do 8 oraz 13 megapikseli. Smartphone zasilany jest baterią o pojemności 2200 mAh.

Podsumowując, całość prezentuje się dość dobrze, a szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę, iż Alcatela U5 HD już po premierze mogliśmy kupić za około 350zł.

W dobie powszechnego rozwoju techniki producenci telefonów komórkowych coraz częściej decydują się na produkcję tak zwanych ‘modeli budżetowych’. Czy kupowanie ich ma sens? Jest to oczywiście osobista decyzja każdego z nas. Niemniej jednak uważam, że jeśli już decydujemy się na zakup smartphone’a za tak małą sumę pieniędzy, warto wybrać model jednej ze znanych i renomowanych firm. Dzięki temu – w razie problemów – będziemy mogli skorzystać z pewnego wsparcia serwisu technicznego.

About

You may also like...

Comments are closed.